• INFORMACJA DLA RODZICÓW

INFORMACJA DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLA NR 19 W CHORZOWIE
    ORGANIZACJA OPIEKI W PRZEDSZKOLU W REŻIMIE SANITARNYM

1. Jedna grupa liczy 12 dzieci i przebywa w wyznaczonej, stałej sali, a ramach zasobów kadry pedagogicznej do grupy przyporządkowani są ci sami opiekunowie, którzy powinni zachować dystans społeczny między sobą min. 1,5 m.
    2. Rodzice/opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci z przedszkola muszą zachować dystans społeczny do pracowników, jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
    Do sali przedszkolnej dziecko zaprowadza wyznaczony do tego celu Pracownik.
    4. Rodzic wyraża pisemną zgodę na bezdotykowy pomiar temperatury swojego dziecka w placówce (mierzenie temperatury odbywać się będzie przy przyprowadzaniu dziecka do przedszkola i po obiedzie.
    5. Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu), a jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji nie wolno posyłać dziecka do przedszkola .
    6. Jeżeli dziecko przejawia niepokojące objawy choroby zostaje odizolowane w odrębnym miejscu i niezwłocznie powiadomią się rodziców/opiekunów. Rodzic/opiekun ma obowiązek w jak najszybszym czasie odebrać dziecko.
    7.Ogranicza się przebywanie osób trzecich w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (osłona ust, nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk).
    8. Nie będzie organizowanych wyjść poza teren przedszkola (np. spacery, wycieczki, wyjście do ogrodu przedszkolnego).
    9. Z sali, w której przebywają dzieci, zostaną usunięte wszelkie zabawki, przedmioty, których nie można prać czy zdezynfekować. Sala będzie wietrzona co godzinę. Dzieci będą miały przygotowane indywidualne zestawy plastyczno-techniczne.
    10. Dzieci nie mogą zabierać ze sobą do przedszkola i z przedszkola swoich zabawek
    11. Osoby wchodzące do budynku, zobligowane są do dezynfekcji rąk, założenia rękawiczek ochronnych oraz zakrycia ust i nosa.
    12. Personel przedszkola zostanie zaopatrzony w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, maseczki, przyłbice oraz fartuchy z długim rękawem (do użycia adekwatnie do sytuacji, np. przeprowadzania zabiegów higienicznych u dziecka)
    13. Prowadzony będzie monitoring codziennych prac porządkowych i dezynfekcji różnych powierzchni ( w tym poręczy, klamek, włączników, powierzchni płaskich w salach i innych pomieszczeniach) a także bieżąca dezynfekcja wszystkich toalet.
    14. Regularnie będą myte ręce wodą z mydłem oraz dopilnowanie, aby robiły to dzieci.
    15. W placówce wyznaczono i przygotowano pomieszczenie, w którym będzie można odizolować osobę z objawami chorobowymi.
    16.W przedszkolu działa procedura postępowania na wypadek zakażenia COVID-19;

Comments are closed.